Company Logo

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Naše tvorba a děti

foto_015.jpg

Přihlášení

Pravidla Fabiánku pro rodiče

 

1.  Doba příchodu dětí do Fabiánku je 7:30 – 8:15. Prosíme, dodržujte uvedené časy. V 8:15 se Fabiánek zamyká. V případě nemoci je nutné dítě omluvit osobně či telefonicky lektorce den předem, v akutních případech nejpozději do 8:00 hodin ráno. Omluvení dítěte je důležité kvůli výuce a také odhlášení oběda. Pokud dítě nebude odhlášeno v daný den do 8:00 hodin, bude oběd účtován. V případě, že víte předem, že daný den přijdete později, domluvte se s lektorkou.

2. Děti se v šatně přezují do bačkůrek, odloží si zde venkovní oblečení a převléknou se do oblečení do třídy. Při odchodu ven se děti převlékají do venkovního oblečení. Dětem dávejte oblečení na ven tak, aby byly schopné se pokud možno převléknout samy. Tzn. jednoduché na oblečení, popsané či označené, tak aby si ho děti poznaly. Samozřejmě budeme dětem při oblékání pomáhat.

3.  Dítě předejte lektorce nebo asistentce osobně.

4.  V šatně je každé ráno připravený list se jmenným seznamem dětí. Do listu zapište, kdo dítě vyzvedne a kdy (zda po obědě či po spaní). Jiné osobě nebude dítě vydáno. Při vyzvednutí dítěte prosíme o podpis uvedené osoby.

5.  Dětem nedávejte s sebou vlastní hračky ani žádné cenné předměty. Ve třídě je hraček dostatek. Výjimky jsou možné po domluvě s lektorkou :o)

6.  Děti voďte do Fabiánku zdravé. Nemoci do Fabiánku nepatří, respektujte zdraví ostatních dětí. Pokud se u Vašeho dítěte či ve Vašem bezprostředním okolí vyskytnou infekční onemocnění (např. neštovice, spála), vši atd. jste povinni tuto skutečnost bezodkladně oznámit lektorce.

7.  Děti vyzvedávejte  včas. Děti s dopolední docházkou vyzvedávejte 12:00 - 12:15, děti s celodenní docházkou 15:00 - 16:30. Opět prosíme o dodržování uvedených časů.

8.  Pravidelně kontrolujte Vaši emailovou schránku. Emailem zasíláme informace o chystaných akcích, ale třeba také co budou děti potřebovat s sebou na výtvarnou dílnu či na výlet atd. Informace najdete i na webové stránce www.fabianek-mnisek.cz.

9.  Prosíme, plaťte veškeré platby včas. Jsme malá organizace a zpožděné platby nám působí problémy.

10. Pokud se vyskytne jakýkoliv problém, máte nějaké přání či stížnost, obraťte se na nás, pokusíme se vše společně vyřešit.

 

Pravidla pro lektorky a asistentky

1.  Bezpečí a zdraví dětí je na prvním místě.

2.  Podporujeme v dětech sebedůvěru, samostatnost a zodpovědnost.

3.  K dětem přistupujeme jako k samostatným a rovnocenným osobnostem. Každému dítěti věnujeme pozornost podle jeho individuálních potřeb.

4.  S dětmi máme přesně stanovená základní pravidla, která jsme si společně stanovily. Trváme na jejich dodržování, protože hranice jsou nezbytné, aby se děti cítily jistě a bezpečně.

5.  Zprostředkováváme dětem okolní svět tak, aby se samy chtěly dozvídat víc. Jsme průvodcem a spoluobjevitelem, ne mentorem.

6.  V každé situaci se snažíme zachovat klid, pozitivní přístup, trpělivost a empatii.

7.  Respektujeme soukromí rodiny. Komunikujeme s rodiči a vytváříme prostor pro vzájemnou důvěru. Fabiánek, děti a rodiče tvoří jeden tým.

 

Pravidla pro děti

Srdicko Srdíčkové pravidlo:      Máme se rádi, jsme kamarádi, neubližujeme si
Rybka Rybičkové pravidlo:      Nekřičíme ve třídě
Snecek Šnečkové pravidlo:      Ve třídě chodíme pomalu
Zvonecek Zvonečkové pravidlo:      Někdo nás volá
Motylek Motýlí pravidlo:      Když jeden mluví, ostatní mu naslouchají
Návštěvnost: Dnes 2 : Za měsíc 166 : Celkem 48863

Powered by Občanské sdružení Fabiánek ®