Company Logo

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Naše tvorba a děti

foto_025.jpg

Přihlášení

Reference rodičů, jejichž děti navštěvují či navštěvovaly Fabiánek

 

Pro mě bylo nejlepším měřítkem spokojenosti dcerky to, že se za celý rok nestalo myslím ani jednou, že by se do "Fáboše" netěšila. Naopak, už ve středu se ptala, kdy zase budou ve školce Žluťásci. Dojmy a zážitky líčila barvitě a dlouho. Našla si tam kromě svých "starých" kamarádů i další nové, brzy znala všechny děti jménem. Atmosféra, prostředí a hlavně laskavý, trpělivý a partnerský přístup Karin i Helči pomohl určitě i bezproblémové adaptaci na začátku roku. Rok utekl jako voda určitě i díky zajímavě koncipovanému programu, výletům, divadlům, pravidelné keramice a dalším akcím. Na Fabiánek budu vzpomínat vždy jen v dobrém, pro tříleté děti je to určitě výborný start. Jako rodič musím smeknout před lektorkami, že po náročném dni ještě najdou sílu a energii, aby zapsaly záznam do deníčku, včetně fotek. Velmi příjemné je i vyzvedávání. Štastné dítě přiběhne radostně, v přihrádce několik výtvarných děl a lektorka Karin si vždy najde chvilku, aby si s každým dítětem na rozloučenou podala ruku a s rodiči probrala průběh dne i organizační záležitosti. Moc děkuji celému týmu Fabiánku za celý rok a přeji další spokojené děti i jejich rodiče.

Pavla Presslerová s dcerou Mariankou

 

Je skvělé, když ráno odvádíte do školky dítě, které je naprosto v pohodě a do školky se těší! Ve dveřích ho přivítají usměvavé tety a kamarádi, u kterých nelze přehlédnout radost z toho, že přišel další z jejich party. Není větší úleva pro rodiče, než když si každý den ze školky vyzvedává spokojené dítě plné pozitivních zážitků. Tímto bych chtěla poděkovat Fabiánku, že je přesně takovým místem, které dělá šťastné děti i rodiče! Bohužel jsme si s Terezkou užili ve Fabiánku jen jedno pololetí. I tak tuto dobu považuji za nejpříjemnější a nejpřirozenější start jejího vzdělávacího procesu. Velký dík patří tetám Lence a Monice za pečlivou přípravu pestrého programu pro naše děti, precizně napsaný deníček, ale hlavně za nenásilný a laskavý přístup k vedení a výchově dětí. Terezka je hodně citlivé dítě a její spokojenost i to, jak nástup do Fabiánku zvládla, svědčí o tom, jak moc dobře svoji práci děláte. Děkujeme a přejeme celému týmu hodně sil a odhodlání, protože Mníšek Fabiánek opravdu potřebuje.

Iva a dcera Terezka Houserovi

 

Rok ve Fabiánku uběhl strašně rychle a já musím přiznat, že teď, když se blíží náš odchod, začíná mi být líto, že se příští rok už ve Fabiánku nepotkáme. Fabiánek si oblíbil jak syn, tak já:) Moc se nám zamlouval laskavý a jaksi rodinný přístup jak lektorek, tak všech, kdo s námi ve Fabiánku komunikovali. A kromě přístupu jsem nejvíc ocenila deníček lektorek, doteď si v něm moc ráda čtu a se synem pak někdy probíráme činnosti, kterým se ve Fabiánku věnovali, a o kterých bych se nebýt deníčku vůbec nedozvěděla. Moc díky lektorkám a celému týmu!

Kamila Svobodová

 

Školní rok ve Fabiánku bylo to nejlepší co nás mohlo potkat, aby se kluci připravili na státní školku. Udělali ohromný pokrok, osamostatnili se, našli si nové kamarády a naučili se spoustu nových věcí a to díky skvělé práci všech lektorek, kterým tímto moc a moc děkujeme. Bude se nám všem po Fabiánkovi stýskat! Bohatý program, spousta tvoření a výletů a hlavně tety, které si se vším poradí. Děti se těšily do školky na každý den, takže není co dodat. Za nás nic neměňte a ať zůstane Fabiánek pořád takový jaký byl dosud, budeme Vám držet palce!
Díky a těšíme se na viděnou na rozlučce.
Olga, Filip a Kuba Schlöglovi :o)

 

Přemýšlela jsem, co Vám napsat :-) Na nic negativního jsem opravdu nepřišla, snad jen to, že termín rozloučení se Vám opravdu nevyvedl... Patky jsou prostě na houby, takže se tam bohužel neuvidíme, už máme něco jiného. Ale jiný termín by se zase nehodil někomu jinému, takže to je těžké. Rok strávený u vás ve školce byl moc fajn. I když jsme bohužel chodily jenom 2 dny, myslím, že i tak se tam Klárce moc líbilo a teta Karča a Helča jsou proste super. Osobně si myslím, že Klárka už nikdy nebude mít tak dobrou školku jako u vás a opouštíme Fabiánek s těžkým srdcem... Ale co se dá dělat. Určitě se za Vámi rádi někdy podíváme a pozdravíme... 

Míša Urbanová

 

Velice bych chtěla poděkovat celému týmu, co tvoří Fabiánek, a zejména lektorkám Žluťásků za jejich velmi milý a ochotný přístup. Prvořadé pro mne vždy bylo, aby se synovi ve školce líbilo, dál se rozvíjel a to také tak bylo. Děkuji za velice osobní přístup ke každému dítěti, za krásné doprovodné akce a vlastně za vše. Vím, že na Fabiánek budeme rozhodně vzpomínat v dobrém. Co se týče negativních vjemů, pak po hlubokém zamyšlení nacházím pouze jediný nedostatek, který však v současnosti není řešitelný, a to jsou malé šatny, což je nepříjemné zejména v blátivém období. Ještě jednou děkujeme.

Hana Tůmová a syn Matyáš

 

Moc bych chtěla poděkovat nejen tetám za perfektní 2 roky, které můj syn strávil ve Fabiánku. Nemám vůbec nic, co bych Fabiánku mohla vytknout, naopak! Individuální přístup k dětem, výlety, divadla, skvělá informovanost a komunikace s rodiči, zkrátka vše na jedničku. Lepší start do života Lukča nemohl dostat. Takže jedno velké díky a snad za pár let opět na viděnou s mým dalším synem ;).

Adéla Kozáková

 

Dobrý den,
Aninka chodila do Fabiánku rok a na něj a paní učitelky Karinku a Helenku nedá dopustit. Párkrát jsme si z jejího popudu dokonce doma na Fabiánek hráli. Vždycky se k vám těšila a doma vyprávěla něco zajímavého, co zažila. Poslední den ve Fabiánku proběhlo loučení snad napětkrát. Neuměli bychom si představit, že by Aninka do Fabiánku nechodila, protože pro našeho staršího Honzíka byl skvělou průpravou do školky. Moc si vaší práce a pozitivního přístupu k dětem vážíme. Děkujeme.

Porschovi

 

Děkuji Fabiánku za (jen s trochou nadsázky řečeno) převýchovu mého syna Kuby i mě. Do Fabiánku přicházel jako trošku rozmazlený, trošku sobecký a trošku divoký kluk. Péčí tety Kariny a tety Helči se z něj stal kluk, co se umí s kamarádem podělit i o oblíbené hračky, většinou poslechne, když se mu něco řekne, zajímá se o lidi a věci kolem něj. Mě tety naučily, že se správnou motivací Kuba zvládne i náročnější výlety a také základy etikety (podání ruky při příchodu i loučení, úcta ke kamarádům). Děkujeme oba dva za bezvadný rok - rok plný výletů, her a hraček, zábavy i poznání, s kamarády a hlavně kamarádkami :o). Tetám moc děkujeme za trpělivost, péči a snad neustále dobrou náladu. Fabiánek byl pro nás za začátku jakousi náhradou za státní školku, ale poznali jsme, že to byl pro Kubíka první a ten nejlepší krok ještě před nástupem do školky. Děkujeme!
Jiřina Elčknerová

 

Chtěla bych Vám i lektorkám Lence a Monice moc poděkovat za vše, co pro děti a Fabiánek děláte! Jsem moc rada, že měla Terezka možnost do Fabiánku chodit, hodně se toho za ten skoro rok naučila, osamostatnila se a našla si nove kamarádky a kamarády. Do školky chodila ráda a časem jsme zvládly i odpolední chození domu po pohádce, vše bez slziček a smutnění. Fabiánek byl pro nás nejlepší možný start do školkového zařízení, malý kolektiv a 2 vstřícné lektorky nám vše usnadnily. Těšíme se na příští rok!
Markéta Dobešová

 

Ráda bych Vám všem poděkovala za krásné dva roky školce (i když Fabiánek školka není :D). Když jsem loni psala zpětnou vazbu a vyzdvihovala jsem práci lektorek a asistentek, myslela jsem si, že nic kloudného nevyplodím a letos to pouze opíšu a případně doplním. Ale tento rok byl zcela jiný a pro celou naší rodinu náročnější. Vše, hlavně poslední 3 měsíce, se odrazilo na chování Emmy a touto cestou bych ráda poděkovala za spolupráci a součinnost. I když Emmička ráno nechtěla vstávat do Fabiánku a sem tam to bylo s brekem, ve třídě zlobila (mám tu nespočet obrázků se šnečkem), její hysterické scény Lenka i Monika dobře znají, byla nesdílná a nevykládala o tom, kde byla, co dělala, na druhou stranu však málokdy chtěla jít z Fabiánku domů a doma mi se zaujetím povyprávěla, co vše jste dělali a kde byli. Je to pár dní a ona se mne ptá, kdy už půjde do Fabiánku, a já ji můžu několikrát do týdne opakovat, že jsou prázdniny a po prázdninách už půjde do velké školky. Milá Lenko a Moniko, moc děkuji za Vaši trpělivost a vstřícnost a věřím, že jste Emmě dali ten nejlepší základ do předškolního roku. Budu se těšit, že se na Mníšku budeme potkávat.
Petra Kasprišinová

 

Fabiánek je to nejlepší, co nás mohlo potkat jako start do předškolního života našeho syna. Jsem moc ráda, že Kubík měl tu šanci a zkušenost ho navštěvovat.Komunikace s lektorkami byla vždy perfektní, za celý rok jsme neřešili jediný problém.Velmi nás bavil deníček kde jsme si mohli každý den přečíst co děti dělaly a zažily. Tak ještě jednou velké poděkování Lence a Monice za jejich profesionální práci.

Daniela Deusová

 

Zrovna peču dort na zítřejší oslavu pro jednoho ze starších synů a vzpomínám na ten rok s vámi. Na některé trapasy (naše zapomenutá účast na valné hromadě). Na to, jak rád chodil Štěpánek do školky. Na to, jak si dnes při usínání tiskl svého Fabiánka v náručí a hladil ho. Na to, jak mi Štěpík v šatně většinou skočil do náruče, když jsem ho přišla vyzvednout a na otázku "jak ses dneska měl?" - odpovídal "hezky". Na ranní mávání do všech oken (i když to absolvoval většinou tatínek). Na to, jak se naučil uctivě zdravit všechny lidi na ulici. Na to, jak hezky mluvil o babičkách z domova. Na usměvavé a pohodové tety Moniku a Lenku. Všechny takové drobné a milé momenty. A padla na mě trochu nostalgie, že zase něco hezkého konči a posouváme se dál. A tak jsem teď měla při šlehání těsta trochu rozmlžený pohled, protože to byly opravdu hezké vzpomínky. Vím, že zpětná vazba by měla obsahovat jak pozitivní věci, tak oblasti vhodné ke zlepšení. Ale já jaksi nemám, co bych vám vytkla. Jediná drobnost, co mě napadá a se kterou se ve stávajích prostorech nedá vůbec nic dělat, je malá šatna, když jsme se tam po obědě všichni sešli, bylo tam poněkud těsno. Ale to je věc týkající se osobního pohodlí, nikoliv fungování Fabiánku nebo toho, jak se věnujete dětem. Máme již předchozí zkušenost s malou školkou z jiného město a to se s Fabiánkem nedá vůbec porovnat. Díky deníčku (opravdu skvělá věc a kloubouk dolů, že tam Lenka pravidelně zapisovala a vkládala fotky) vím, že děti měly zajímavý a pestrý program. Líbilo se mi také, že děti měly spoustu dalších aktivit - výlety, divadlo, keramika, pokusy s vodou, akce se seniory, ... Štěpánek se ve Fabiánku také "naučil chodit". Bohužel děti víceméně všude vozíme a obzvláště velcí bráchové brblají, když mají jít na nějakou tůru pěšky (to radši pojedou na kole) - v tom je Štěpánek může strčit do kapsy. Štěpánek se do Fabiánku moc těšil, na tety, kamarády, na hry. Když jsem se ho dnes ptala, jestli se mu nebude po Fabiánku stýskat - tak prý se bude s tetami přece potkávat. Líbilo se mi také, že jste pořádali mimoškolkové, dobrovolné akce. Těch jsme se bohužel letos nestíhali účastnit, ale kromě toho, že člověk dělá něco pro dobrou věc, je to určitě také skvělá věc na "stmelení kolektivu" a další vzájemné poznávání.

Veronika Keslová

 

Ráda bych po dvouleté úspěšné docházce mého syna Tomáše do Fabiánku poděkovala celému kolektivu lektorek, protože svoji práci opravdu mají rády, dělají ji zodpovědně, s profesionalitou a láskou. Zvláště děkuji za individuální přístup k mému hyperaktivnímu synovi, za jejich trpělivost a vše, co se ve Fabiánku naučil. V neposlední řadě děkuji za pestrý kreativní program (od kroužku keramiky, četné výlety, halloween party atd...), který paní učitelky pro děti během roku připravují.
Helena Augustýnová

 

Chtěli bychom poděkovat všem ve Fabiánku za vstřícný přístup a bezproblémovou spolupráci. Dceři se ve Fabiánku moc líbí a vždy se tam moc těší. Obvzláště si užívá různých akcí, jako např. keramiky a různých výletů.
Vaňkovi

 

O Fabiánku jsem se dozvěděla od kamarádky v momentě, kdy jsem byla bezradná, jelikož mi synka nevzali do státní školky. Díky bohu, že ho nevzali! Lukášek by tak přišel o skvělou školku, do které chodí nesmírně rád, v pohodě v ní i spí a moc mu tam chutná. Za ten rok udělal veliký pokrok, dozvěděl se spoustu nových věcí, za to moc děkuji tetám a stal se z něj naprosto samostatný jedinec. Nejvíce ze všeho asi oceňuji osobní přístup tet, který by se mu ve státní školce určitě nedostal. Fabiánek mohu jedině doporučit!

Adéla Kozáková

 

Ať přemýšlím jak přemýšlím, nic negativního na Fabiánek nemám. Zdenečkovi se tam moc líbilo. Tety má moc rád. Fabiánek je suprový start před státní školkou. Nakonec jsem moc ráda, že ho minulý rok nevzali a mohl chodit do Fabiánku. 

Kristýna Horká a Zdenda

 

 O Fabiánku jsem se dozvěděla od kamarádek, jejichž děti do Fabiánku chodily v předchozích letech a poskytly mi velmi dobré reference. Po prvním roce, který naše Linda strávila s Fabiánkem, mohu jen potvrdit jejich slova a vyjádřit spokojenost s vedením školky i samotným přístupem lektorek k dětem. Jsem ráda, že Linda strávila svůj první školkový rok právě ve Fabiánku, kde si i přes svou stydlivější povahu velmi rychle zvykla a ráda zde trávila čas. Chtěla bych tedy poděkovat lektorkám Lenkám, asistentkám Helence a Monice a celému týmu Fabiánku.

Lucie Hrubá

 

Ráda bych poděkovala celému týmu Fabiánku za úžasný uplynulý rok. Můj syn David docházel do Modrásků a Žluťásků. Velké poděkovaní patří vždy milým lektorkám Lenkám a asistentkám Monče a Helence, za trpělivost a skvělou komunikaci. Dáda si našel spoustu nových kamarádů, osamostatnil se a do Fabiánka se každý den moc těšil. Fabiánek má pro děti vždy připravený skvělý program, výlety, keramiku atd. To vše lze sledovat v deníčku a galerii fotek :-). Fabiánek nám bude moc chybět....

Jana Urbanová

 

Ráda bych poděkovala za veškerou péči naší Emmě ve Fabiánku. Tety Žluťásků (Lenka a Helena) jsou opravdu úžasné, trpělivé a ve všem nám vyšli vstříc. Emma za ten necelý rok udělala neskutečný pokrok, osamostatnila se, naučila se pravidlům a řádu. Také se více zapojila do kolektivu a více komunikuje se svými vrstevníky. Věřím, že v příštím roce, kdy bude Emmička u Modrásků, bude spolupráce tak úžasná jako teď. Jen mi je trochu líto, že se jí změní tety. Ale ne z obavy, že by některá byla horší nebo lepší, ale spíše jde o samotnou změnu. Nicméně se na Fabiánek od září zase těšíme.

Petra Chvílová

 

Do Fabiánku chodil jak náš syn (Žluťásci), tak i dcera (Bělásci), a oba byli velmi spokojení. Stejně tak i my. Nejen že se naučili spoustu nového, ale poznali i nové kamarády (některá přátelství trvají už několik let), zažili spoustu legrace i dobrodružství (pokusy, výlet na zámek, procházky lesem po stopách divoké zvěře, čarodějnice, besídky...). Program Fabiánku je prostě pestrý i naučný, lektorky jsou vždy perfektně připravené. Navíc jsou vždy usměvavé a ochotné, nic není problém. S dětmi to umí a je vidět, že práce je baví. Není snad lepší "přípravky" na nenásilný přechod do státní školky. Za nás tedy FABIÁNEK - ANO. Velké díky všem, kteří za Fabiánkem stojí! Přejeme vám do dalších let stále tak šikovné lektorky/asistentky a hooooodně spokojených dětí i rodičů.

Simona Kardinálová

 

Honzík je ve Fabiánku moc spokojený. Začal chodit mezi Žluťásky hned po svých třetích narozeninách a začátek "školní docházky" proběhl úplně bez problému. Má moc rád tety Lenku a Helenku, hlavně od prvních dní hlásil, že "teta Lenka se mi moc líbí " :o). Moc se těší na každou keramiku, výlet a další spoustu akcí, které Fabiánek pro děti pořádá. Za vše mluví skutečnost, že když si pro Honzíka kolem čtvrté odpoledne přijdu, tak by nejraději ještě zůstal a hrál si dál. Do Fabiánka Honzík chodí moc rád a můžeme ho jen doporučit.

M. Mrázková

 

Je tomu ted prave rok, co jsme se do Mnisku pristehovali. Vsechno tu pro nas bylo nove, všechno jsme si postupne objevovali, seznamovali se jak s novymi lidmi, tak prostredim. Uz na jare lonskeho roku jsme tu absolovali zapisy do statni skolky, kam mi prijali jen staršího synka Vojtika, mladšího Kubu bohužel ne. Proto jsem zasedla k pocitaci a hledala, kam by Kubik mohl chodit. Reference jsem ještě v te době od nikoho mistniho nemela, sla jsem intuitivne :-) Fabianka jsem oslovila a musim rict, ze od prvních emailu i telefonatu jsem byla rada, ze jsem vybrala prave toto zarizeni. Najednou jsem mela pocit, ze tu nejsme tak sami, ze to tu bude fajn. Pro prijeti Kubika jsem mela zatím jen prislib, cekalo se, kolik deti odejde do statnich skolek ci skoly. Před letnimi prázdninami uz jsem vedela, ze Kubik do Fabianku bude chodit a byla rada, ze mam obe deti zajistene. Do Fabianku Kubik nastupoval presne v den jeho 3. narozenin, v rijnu 2014, nakraceli jsme si to hned první den s dortem :-) Az na první tyden lehkého styskani si Kubik rychle zvykl, vůbec neresil, jestli jde po obede nebo spinkani. Mela jsem velkou radost. Bezpochyby je to zásluha pani učitelek, jejich pristupu, toho co s dětmi delaji, jak se jim venuji, co všechno s dětmi podnikaji. Také jsem rada za aktivity, které jsou urceny nejen detem, ale i rodicum. Kubik se ve Fabianku hrozne moc naucil, doma si zpiva pisnicky a říká basnicky, povida o svých kamaradech a vypravi zážitky z vyletu. Když nekde projizdime, kde s Fabiankem byl, hned vola: "mami, tady jsme nastupovali", nebo "mami, tady jsme byli na divadylku" apod. Hrozne moc ho bavi keramika, s velkou slavou mi vždycky nese výrobky. Mame je doma všechny vystavene, je videt, jak je na ne pysny :-) Naucil se vice samostatnosti a fungovat v kolektivu. Chvalim taky komunikaci Fabianek versus rodice. O vsem co je pro me dulezite jsem zavcas informovana, at uz ustne, nebo z web stranek, nebo nyní i z emailu.Když to shrnu, s Fabiankem jsme moc spokojeni a jsem presvedcena o tom, ze Fabianek poskytl Kubikovi ten nejlepší start a adaptaci ve skolkovskych zarizenich. S největší radosti budu Fabianka doporučovat dalším rodicum, kteří si nebudou jisti kam sve ditko umistit. Dekuju za cely rok a za to, ze jste prispeli k adaptaci nejen Kubika, ale vlastne i me a Vojtika zde v Mnisku.Prejeme prijemny zaver skolniho roku a krasne letni prázdniny.

Vladka Hladka

 

Emma začala chodit do Bělásků až v lednu 2015, ale i tak si myslím, že jí ten půl rok dal hodně, myslím, že už teď pro ní nebude těžké se zapojit do většího kolektivu od září ve státní školce. Míla a Karin jsou úžasné, mají krásný a milý vztah k dětem a děti je mají rády, jsem moc ráda, že jí tím začátkem mohli provést právě ony dvě.

Katka Hršelová

 

Ve Fabiánku máme letos našeho Olíka, který rok předtím docházel do Montessori školičky, takže být bez maminky pro něj nebyla novinka. A proto i pro vstřícný a usměvavý přístup lektorek si na Fáboše rychle zvyknul. Našel si tady prima kamarády, se kterýma zažil spoustu legrace i dětských lumpáren... Líbil se nám bohatý program jak ve třídě tak i mimo školku - výlety do okolí, cesty za zvířátky, exkurze, keramika, hledání pokladů, divadélka a mnoho dalších. Protože jsem pracující maminka a Olík docházel do Fabiánku celý týden, velmi nás vždy potěšil deníček s bohatou fotodokumentací a my jsme tak mohli večer společně probrat, co všechno za ten den ve školce to naše dítě zažilo. Svoje nadšení nám vždy prezentoval zapáleným vyprávěním plným dojmů a zážitků. Děkuji lektorkám i jejich asistentkám za trpělivý přístup k dětem i otevřenou komunikaci s námi - rodiči. Dokážu si představit, že to neměly mnohdy jednoduché a proto všem 4 tetám i vedení Fabiánku (za organizaci) patří DÍKY! Přeji Fabiánku ještě mnoho let a také bych budoucím Fabiánčatům dopřála alespoň malý kousek zahrady. Tak držíme palce!

Martina a Oliver

 

S Fabiánkem máme dvouletou zkušenost, navštěvoval ho náš syn Štěpán po dobu dvou let, jelikož nebyl přijat do státní školky, nejsme Mníšečtí. Po celou dobu jsme byli moc spokojeni, Štěpán se do školky téměř vždy moc těšil, našel si zde mnoho kamarádů a velmi si oblíbil i "tety" :) Moc se nám líbil přístup lektorky i asistentek jak k dětem, tak k přípravě programu pro děti...různé besídky, výlety, divadla, keramika, atd...Myslím, že Fabiánek byl skvělým "prostředkem" pro první seznamování a následné začleňování našeho syna do školkového prostředí a tímto bychom chtěli celému Fabiánku MOC poděkovat :)

Klára Bellerová

 

Jsem maminka Mirečka Krotila, který navštěvuje Fabiánek od září 2014. O Fabiánku jsem slyšela od přátel, které jsem si tu našla a proto, když nevyšla státní školka, byla jsem ihned rozhodnutá zkusit Fabiánek. Musím i říct, že jsem byla moc šťastná, že trída je kousek od domu kde bydlíme a postupem času i za Mílu a Karin. Jelikož do školky nechodím Já, ale můj syn tak nemůžu přímo posoudit dopolední průběh tam. Pokud se, ale zeptám mého synka je víc než nadšený! tetu Mílu a Karin miluje a já strašně obdivuji a jsem šťastná za jejich nápady a akce, které pro děti denně mají připravené! Mého lehce divokého synka, tento rok strašně změnil a tety ho mnohé naučily.... Mireček se naučil maloval, soustředit, naslouchat a dokonce i zjistil, že není jen on. Líbí se mi, že se ráno s dětmi přivítají, dávají důraz na oční kontakt a na cokoli se zeptám, bez problému mi odpoví. Jsem si jistá, že se dětem naplno věnují a nehledají rozdíly. Jelikož jsem za ten ještě nééé celý rok, neměla s Fabiánkem jediný problém tak mohu vážně za sebe i svého partnera hrozně moc pochválit jak desing třídy, nápady tet a samotné tety.Jsou to báječné a trpělivé ženy a patří jim mé velké DÍK za všechno co pro mého synka udělaly a tím pádem i pro Nás. Věřím, že Fabiánek tu bude co nejdéle a udělá mnohé rodiny šťastnými!!!

Tereza Slepičková

 

Děkuji za příležitost touto formou poděkovat za to, jak byla Anička ve Fabináku spokojená. Anička nastupovala v září 2014, byly jí 3 roky. Samozřejmě jsem byla připravená na to, že začátek může být trochu náročný. Ale nebyl! Od prvního dne byla Anička ve Fabiánku tak spokojená, že když jsem si jí vyzvedávala, přišlo mi, jako by se jí ani nechtělo domů. Každý den chodila plná dojmů, zážitků z programů, výletů a tvoření, které si pro ně lektorky vymyslely. V mém případě není třeba se dlouze rozepisovat. Jednou větou díky! Jak lektorce, tak její asistentce za profesionální, ale hlavně vřelý a lidský přístup k našim dětem a k nám rodičům.

Monika Veselá

 

My jsme byli s Fabiánkem maximálně spokojení. Pokud byly nějaké problémy s dcerou, vyřešily si je tety interně a nikdy jsme neslyšeli na naše dítě žádnou stížnost. Já jsem hlavně ocenila deníček, kde se člověk ve zkratce dozvěděl co se za ten den dělo, protože z vlastní ratolesti nevypáčíme nic. Také se nám líbilo množství akcí, na které děti vyrážely ať pěšky nebo nějakými dopravními prostředky. Naše dcera navštěvovala Bělásky, kde se mi líbilo, že na rozjezd nemusela hned pobývat ve školce celodenně a lépe se tak učila být bez rodičů.

Petra Svobodová

 

Reference na celý tým Fabiánku máme jen kladné:-). Náš syn Vrátík se nedostal do školky ve 3 letech, proto jsme se rozhodli pro Fabiánek na dva dny v týdnu (Žluťásci). Rozhodli jsme se po referencích od ostatních rodičů a jsem moc ráda, že jsme se tak rozhodli. Sice bylo prvních pár dní proplakaných, ale velice brzy si zvykl a do školky začal chodit rád, protože poznal nové kamarády. Tímto bych hlavně chtěla velice poděkovat naší lektorce Lence Mirčevě je jedním slovem prostě úžasná a děti ji mají moc rádi:-). Mockrát také děkujeme za výlety, které jste s dětmi podnikali, syn si je moc užíval a přijel vždy nadšený:-). Dokonce mě i mrzí, že už Fabiánek od září navštěvovat nebude, ale alespoň budeme mít krásné vzpomínky na jeho záčátek ve školce. Mockrát Vám všem děkujeme a přejeme Vám hodně štěstí.

Ilona Chadimová a Vratislav Chadima

 

Jsem maminka Radečka docházejícího dva dny v týdnu do Fabiánku do Bělásků. Chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat za veškeré Vaše služby, Váš přístup k dětem a za Vaše nasazení, se kterým se dětem věnujete. V neposlední řadě děkuji za krásný pestrý program, který pro děti připravujete. Abych se ale dostala k věci, kterou Vám chci pochválit obzvláště, a tou "věcí" je deníček. Je skvělé denně vidět fotky svého dítěte ze školky a vidět, jak si ten den spolu s ostatními dětmi užívá. Na deníček čekám denně nejen já, ale celá široká rodina v Čechách i v Polsku (která netrpělivě dává celý text do překladače). Máte tedy opravdu široké čtenářské spektrum :) Myslím si, že deníček jednou ocení i Ráďa, kterému deníček vytisknu a schovám.

Monika Cieślik

 

Náš Vojta chodil do Fabiánku jeden rok, do třídy Bělásků. Protože se od tří let nedostal do školky, byla jsem moc vděčná za tuhle možnost. O Fabiánku jsem měla od mnoha spokojených rodičů jen ty nejlepší reference, a ty se rozhodně potvrdily. Tety Míla, Katka a Monika byly celý rok trpělivé a hodné, dělaly s dětmi spoustu zábavných aktivit, pořádaly výlety po okolí. Vojta byl nadšený, našel si kamarády a naučil se nové věci. Máme srovnání i s městskou školkou, kam chodila starší dcera, tak můžu potvrdit, že prostředí ve Fabiánku je zvlášť pro mladší děti velmi přátelské. Do třídy chodí méně dětí, takže je víc času věnovat se jim a komunikovat s rodiči. Navíc se dají snáz a častěji pořádat výlety, společné slavnosti a besídky. Děkuji moc všem ve Fabiánku za práci, kterou často zdarma a ve volném čase dělají pro mníšecké děti.

Tereza Herdová

 

S Fabiánkem, lektorkami i asistentkami jsme byli nesmírně spokojení, a to nejdůležitější, naše Kája také. Vzhledem k takřka rodinné atmosféře se jedná o nenásilnou přípravu na školkový režim. Děvčata (lektorky i asistentky) se dětem nesmírně věnovaly, takřka individuálně. Vždy jsme oceňovali jejich iniciativu, kreativitu, nápady - a také zpětnou vazbu dávanou nám, rodičům. Chtěli bychom touto cestou ještě jednou za všechno poděkovat. A kdyby se naše Kája nedostala do školky, chodíme k Vám s největší radostí dál... :-)

Veronika Pösslová

 

Na Fabiánek moc vzpomínají obě dcerky (a také my s manželem), které jej návštěvovaly:

- na usměvavé paní lektorky, které je ráno vítaly,
- na spoustu básniček a písniček, které se naučily,
- na super výlety plné zážitků,
- na bezva akce se spoustou úkolů,
- na divadelní představení, která navštívily.
DĚKUJEME a přejeme mnoho spokojených dětí a rodičů!

Eva Wollnerová

 

Do Fabiánka chodily obě naše dcery. Starší začala v roce 2010, kdy byl Fabiánek jen na Malém náměstí a mladší pokračovala už na Skaleckém náměstí. Oběma se moc líbilo, hlavně akce typu Dýňový večer, Knoflíkový trh, Vynášení morany,... i když měly své období, kdy se jim tam prostě nechtělo. Mě se líbila rodinná atmosféra, vzájemná pomoc při různých akcích a spolupráce s rodiči, která se táhla Fabiánkem a díky níž jsem poznala plno nových maminek. Společné výlety, služby rodičů ve Fabiánku - hlavně ze začátku, které přispěly k tomu, že se děti a rodiče měli možnost lépe poznat a přímo se zapojit do dění...

Martina Muchová

 

Fabiánek navštěvovaly obě naše dcery, starší dcera jeden rok na dopolední školku, ale byla jsem ráda, že máme tu možnost, dostala se mezi vrstevníky, byla to skvělá příprava na celodenní pobyt ve školce. Mladší dcera chodila do Fabiánku dva roky, tři dny v týdnu, ale na celý den a moc se jí ve Fabiánku líbilo, často ještě teď vzpomíná nejen na kamarádky ze školky, ale také na obě učitelky Lenku a Marcelu. Také program byl skvělý, výlety, procházky v lese, spoustu divadelních představení, atd. Fabiánek byl pro nás skvělý nejen v tom, že jsem mohla nastoupit do práce, ale hlavně tam byly obě děti moc spokojené a to bylo pro nás to nejdůležitější. Moc ráda Fabiánek doporučuji. 

Barbora Fausová

 

Kdyz jsem se prestehovala do Mnisku bylo synovi kousek pres 2 roky V zime jsem zacala zjistovat situaci kolem skolek v Mnisku. Situace ve statnich skolkach nebyla prizniva. Kvetnovy triletak nebyl prijat. Nastesti jsem nebyla limitovana zamestnanim, protoze jsem byla doma jeste s mladsim ditetem. Vedela jsem ale, ze chci dite dostat do kolektivu vrstevniku. Aby nebyl uvazany jen mame u nohy a neco se naucil. Objevila jsem Fabianek. Libil se mi dopoledni provoz skolky. Jsem doma a tak nemam potrebu mit zaopatrene dite cely den. Jde mi hlavne o jeho socializaci. Cena byla prizniva a tak jsem syna prihlasila na 2 dopoledne v tydnu. Bala jsem se zari. Moje "male miminko" uz je velky chlap a toto je prvni faze osamostatnivani se. Oba jsme byli mile prekvapeni. Mila, nase teta, je uzasna. Deti si na ni velmi rychle zvykly a moc si ji oblibily. Behem zari jsem zjistila, ze 2 dny jsou malo a diky uvolnenemu mistu mohl syn nastoupit na dopoledni provoz na cely tyden. 2 leta dcera nechtela ze skolky odchazet, kdyby mohla nejradsi by tam chodila take. Syn se behem roku zmenil. Naucil se spoustu basnicek, pisnicek, kreslit. Pomohlo mu to v ramci mezilidskych vztahu jak s dospelymi tak s detmi. Z kazdeho vyletu byl nadseny.Mne se velmi libil denicek, protoze jsem vedela co v dany den delali a mohla jsem si o tom s nim povidat. Prilozene jsou i fotky a rodice tak vidi ze je jejich ditko stastne a spokojene. Mila i tety byly na deti vzdy hodne a spravedlive. Myslim ze nasadily vysokou latku a doufam ze ze statni skolky nebude moc zklamani. Pristi skolni rok jde uz syn do statni, ale do "Fabose" pujde nase dcera a ta uz se moc tesi. Krasne leto a za vse velike diky.

Jana Schillerová

 

Fabiánek navštěvovaly obě naše děti (dcera po 2 roky a syn chodil 1 rok) a jsem za to velmi ráda. Pro oba se stal skvělým a hlavně plnohodnotným odrazovým můstkem do světa předškolní výchovy. Vzhledem k nižšímu počtu dětí ve třídě se jim lektorka s asistentkou plně věnovaly, pravidelně s nimi kreativně tvořily a během celého roku měly děti zajištěný pestrý program stejně jako ve státní školce (divadla, výlety, keramická dílna atd.). Přesto, že se s organizátorkami Fabiánku a některými lektorkami a asistentkami znám osobně již 5 let, chtěla bych jim touto cestou upřímně poděkovat za jejich ochotu, vstřícnost a především čas a nemalé úsilí, díky kterému vybudovaly takovéto kvalitní soukromé předškolní zařízení.

Karina Hofmeisterová

 

Myslím, že Fabiánek je dobrá alternativa, a to nejen pro rodiče, kteří nedostanou své děti do státní (městské) školky, lze ho proto jen doporučit. Děvčatům takřka nelze nic vytknout, o děti se starají vzorně a navštěvují s nimi řadu akcí a vymýšlejí spoustu programu, tímto jim ještě jednou děkujeme. Jsme rádi, že takové zařízení ve městě existuje, podobná nezisková zařízení by si jistě zasloužila i větší finanční podporu města a státu. Čím víc Fabiánků, tím lépe.

Michal Trkan

 

Našeho Marečka do státní školky nevzali, tři roky mu byly v září a já přitom chtěla, aby už mezi děti chodil, aby získal pocit určitého řádu a povinnosti, i nové podněty. O Fabiánku jsem věděla, protože jsem dlouho sledovala, jak vypadá situace se školkami a jaké jsou alternativy. Fabiánek mi z toho vycházel jako nejlepší řešení. Líbila se mi i dřívější varianta toho, že někdo z rodičů pomáhá lektorce s dětmi. Na dni otevřených dveří jsme si s mužem jenom odsouhlasili, že to je nejlepší volba. Milé "zakladatelky", krásně vybavená třída na Skaleckém náměstí a hlavně, dítě jsme odsud nemohli dostat. Mareček odpočítával dny, kdy do školky půjde a nezklamal se! Nakonec jsme vybrali variantu tří dopolední (Bělásci), kdy do školky chodil. Zlatá teta Míla splnila všechna naše očekávání, jak by se měla "učitelka - teta" k dětem chovat, jak je vést, usměrnit, motivovat, věnovat se jim. A obě asistentky - Katku i Moniku - si Mareček taky oblíbil. Bavil ho program, který jim denně tety připravovaly, spoustu se toho naučil, s nadšením jezdil na výlety a poznával zase jinak okolí Mníšku. A asi to nejdůležitější - našel si první prima kamarády a já vlastně taky - Společný program i s/pro rodiči/e malých Fabiánčat je velký bonus.

Hana Filipová

 

Když mi nevzali mého prvního syna Toníka do školky, tak jsme se náhodou dozvěděli o Fabiánku.Jsem moc ráda,že tam Toník začal chodit.Bylo to v době kdy byla jen lektorka Lenka a maminky se střídaly a pomáhaly hlídat.Bylo to moc příjemné,že jsem mezi dětmi mohla být a sledovat, co všechno s nimi dělá a jak ji mají rádi. Nebyl ani problém, že s sebou beru ještě mladšího brášku. Toník tam poznal spoustu kamarádů a já skvělé maminky se kterýma se stýkám dodnes. Tonda půjde od září do druhé třídy a polovina z nich je z Fabiánku a stále mají super kolektiv. Letos jsme si Fabiánek zopakovali i s mladším synem Honzíkem. Do školky ho také nevzali a já se ani minutu nerozmýšlela a přihlásila jsem ho opět do Fabiánku. Honzík chodil v pondělí a úterý k Marušce a Helence a také se mu tam moc líbilo. Doma pak vyprávěl, jak chodili do divadélka, na keramiku, povídali si o tradicích a připravovali různé besídky,nebo trhy. Asi ani nejde popsat vše co děti ve Fabiánku zažijí a jak moc pěkně se o ně starají. Všem doporučuji poznat Fabiánek. Moc děkuji všem lektorkám, tetám a lidem kteří se kolem Fabiánku pohybují.Vím, že to není vůbec jednoduché a nikdy se nezavděčíte všem rodičům,ale víme že jde především o děti které tam docházejí a těm se tam určitě moc líbí. Ještě jednou VELKÝ DÍK. Všechny moc zdravíme.

Alice Slepičková

 

Chtěla jsem vám moc poděkovat za čas, který u vás má dcera Eliška strávila. Byly jste úžasné. Každý den měla důvod proč vstát a jít za vámi do Fabiánku. Nejprve jste to byly vy, tety - Marcelka, Lenka, Maruška a Helenka, které jí každé ráno tahaly z postele a na které se těšila. Pak to byly nejrůznější výlety do lesa, na Skalku, do divadýlka nebo do Zoo. S vámi se děti opravdu nenudí a hlavně se toho hodně naučí. Od té doby, co Eliška dostala skřítka Fabiánka, stal se dalším členem naší rodiny a spíme s ním v posteli. Když se někdo Elišky zeptal, jak s jí líbí ve školce, vždy odpověděla, že ona do školky nechodí. Ona totiž chodí do FABIÁNKU :o) Ještě jednou děkuji za čas, který jsme s vámi mohli strávit, za to, co jste naší Eli naučily a hlavně za to, že jste. Přeji vám mnoho úspěchů a spoustu spokojených dětí a jejich rodičů. 

Katka Neuerová Návštěvnost: Dnes 2 : Za měsíc 166 : Celkem 48863

Powered by Občanské sdružení Fabiánek ®